• Keşfet
 • Hakkımızda
 • FitBlog
 • Kayıt ol
More

  Çocuklar için muay thai neden önemlidir?

  Muay thai sert ve çocuklar için zor bir spor olarak algılanmamalıdır. Çünkü kurslara verilen dersler çocukların yaş grubuna, yeteneklerine ve ilgisine yönelik olarak hazırlanmaktadır. Dersler genellikle çocukları korkutucu, sıkıcı, karmaşık yapısından çıkarılarak bir oyun havasında arkadaş gruplarıyla beraber eğlenceli hale dönüştürülmektedir. Bu şekilde derslerin verilmesinin amacı çocuklara muay thai savunma sanatını sevdirmek ve çocuklar için tehlikeli olarak algılanan kalıplaşmış ifadeleri yıkmaktır.

  Muay thai kurslarında çocuklara dövüş teknikleri değil de oluşabilecek saldırılara karşı kendilerini savunabilecek öz güveni yüksek bireyler yetiştirmek amaçlanır. Savunma sporlarına yönelik kurslarında eğitmenlerin de sadece muay thai teknik ve kurallarını bilmesi yetmez aynı zamanda çocuklar ile iletişim kurabilecek, çocukların yeteneklerine göre çalıştırma teknik ve zamanlarını ayarlaya bilmeli nitelikte olması gerekir.

  Muay Thai Online Kayıt Formu İçin Tıklayınız…

  Çocuklar Neden Mücadele Sporları (Kickboks, Muay Thai, Boks) İle İlgilenmeli

  Mücedele sporlarının çocuklar için birçok faydası bulunuyor. Denge ve koordinasyonun yanında çocuğun kişisel gelişimi ile birlikte ruhsal ve fiziksel gelişiminde de önemli rol oynayan mücadele sporları içinde yer alan Kick boks Muay Thai ve yer dövüşünün vazgeçilmezi BJJ (brazilian jiu jitsu) nin gün geçtikçe popüleritesini artırarak, çoğu ebeveyn tarafından tercih edilmektedir.

  Yetişkinler için daha çok amaca uygun, performans ve teknik taktik hareketlerin öğretildiği Yakın Savunma derslerinde, çocuklar için genelde oyun temalı idmanlarla sıkılmadan eğlenerek öğrenmelerine fırsat tanınmakdır. Çocuklar bu dersler sırasında hem enerji harcayıp rahatlarken, hem de denge ve koordinasyona yönelik antremanlarla vücudunu tanıyıp fiziksel özelliklerini keşfetmesine olanak sağlanmaktadır. Ağaç yaş iken eğilir atasözünü anımsamadan geçemeyeceğim. Çünkü doğru yöntemlerle fiziksel özelliklerin gelişimi çocukken daha kolay olmaktadır. Örnek verecek olursak çocuğun dengesini ve postürünü düzeltmek için ders içinde dengede durmayı gerektiren haraketler yapılır. Çocuk bu şekilde dengede durmayı, yere düşmeyi, yerden kalkmayı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirir.

  Muay Thai Online Kayıt Formu İçin Tıklayınız…

  Büyüklerde de gözlemlendiği gibi egzersizler ve fiziksel çalışmalar çocuğun aynı zamanda ruhsal gelişimini de olumlu sonuçlar doğuruyor. Bunula birlikte sosyal yaşamındaki ve okuldaki başarısını pekiştirdiği gibi özgüven eksikliğinide aşmış oluyor. Mücadele Sporları (Kickboks, Muay Thai, Bjj) sayesinde sosyal bir çevreye ait olan çocuk takım ruhunu, liderlik özelliklerini, takım arkadaşlarıyla iletişim kurmayı, arkadaşlarıyla birbirine destek olmayı öğrenirken, oluşan aidiyet duygusu ile kendine güveni de artıyor. Mücadele Sporları konusunda bilgisini ve becerisini geliştiren çocuk fiziksel, ruhsal ve karakteristik özellikler olarak kendine güvenen, olumlu, başarılı bir birey olarak geleceğe hazırlanmış oluyor.

  Muay Thai Online Kayıt Formu İçin Tıklayınız…

  Diğer Haberler

  TAKİP ET. BEĞEN. PAYLAŞ

  265BeğenenlerBeğen
  486TakipçilerTakip Et
  0AbonelerAbone

  SENİN İÇİN NELER VAR ?

  MEHMET ARZIK SPOR KLÜBÜ’NE ÜYE OLDUN VE NEREDEN BAŞLAYACAĞINA KARAR VEREMİYOR MUSUN? UZMAN EĞİTMENLERİMİZİN SANA KULÜBÜ TANITACAĞI VE HEDEFLERİNE GÖRE ANTRENMAN PROGRAMINI ANLATACAĞI BİR SAATLİK RANDEVU’DA BULUŞALIM.

  HEMEN KAYIT OL