• Keşfet
 • Hakkımızda
 • FitBlog
 • Kayıt ol
More

  Muay Thai (Thai Boxing)’e Yeni Başlayan Sporcular İçin

  Muay Thai sporuna hiç bir geçmişi olmadan ilk defa başlayan bir kişinin haftada 2 veya 3 gün antrenman yapması yeterli olacaktır. Ortalama 45dk-60 dk arası düşük tempolu olarak gerçekleştirilecek çalışmalarla kişinin dayanıklılık kazanıp adapte olması sağlanır. Thai Boks’ta antrenman sayısı kişiden kişiye göre değişmekle beraber ortalama 1-1.5 aylık bir süreçte 3 güne çıkarılabilir. Kişinin tekniği oturduktan sonra dayanıklılık ve sürat çalışmalarına başlanmalıdır…

  Muay Thai Boxing’de ilk Antrenman’dan 3 Aylık Gelişme!

  Muay Thai (Tayland Boksu)’de ilk olarak antrenör  ve öğrenciler karşılıklı olarak  dizilirler. Öğrenciler  tek sıra halinde yan yana dizilir  ve antrenöre selam verilir. Vücut yavaş yavaş antrenmana hazırlanır. Öncelikle esneklik (Stretch) çalışması yapılır ve kaslar esnetilip antrenmana hazırlanmış olur. Daha sonra muay thai antrenmanın da kullanacağımız malzemeler giyilir ve sporcular kıdemlerine göre ayrılır.

  Temel teknikleri öğretmekle başlanılır. Bu teknikler ; gard(duruş), gardda yürüyüş ve ilk etapta sporcunun bir fikir edinebilmesi için direkt, kroşe,aparkat gösterilir. Bu hareketlerin tam manasında uygulanabilmesi kişiden kişiye göre değişmekle beraber aylar hatta yıllar sürebilmektedir. İlk bir kaç antrenman bu şekilde geçecektir. Daha sonra bu teknikleri sporcu kendi başına ya da kendisiyle aynı siklet (kilo) ve seviyede birisiyle çalışmaya başlar. Ortalama 2. Hafta da kombine tekniklere başlanılır. Kombine teknikler aylarca sürecektir.

  Hatta profesyonel olarak yapmak isteyen sporcuların da hayatları boyunca gelişerek devam edecektir. Tayland Boks’unda ortalama 3 aydan sonra sparring denen ve antrenör eşliğinde gerçekleşen korumalı antrenman müsabakalarına başlanır.

  “Alanya Muay Thai Özel & Grup Dersleri ve daha detaylı bilgi almak için tıklayınız”

  Diğer Haberler

  TAKİP ET. BEĞEN. PAYLAŞ

  265BeğenenlerBeğen
  486TakipçilerTakip Et
  0AbonelerAbone

  SENİN İÇİN NELER VAR ?

  MEHMET ARZIK SPOR KLÜBÜ’NE ÜYE OLDUN VE NEREDEN BAŞLAYACAĞINA KARAR VEREMİYOR MUSUN? UZMAN EĞİTMENLERİMİZİN SANA KULÜBÜ TANITACAĞI VE HEDEFLERİNE GÖRE ANTRENMAN PROGRAMINI ANLATACAĞI BİR SAATLİK RANDEVU’DA BULUŞALIM.

  HEMEN KAYIT OL